Αντώνης Κασσιμάτης (συντονιστής νομαρχιακής ΣΥΡΙΖΑ Ζακύνθου):
Πε 24/09/2015
![](https://stigmafm.gr/wp-content/uploads/2024/02/xenos-banner-stigma-ok-2-1.jpg)
Αντώνης Κασσιμάτης (συντονιστής νομαρχιακής ΣΥΡΙΖΑ Ζακύνθου):
«Οι σκληρές δηλώσεις πρώην συντρόφων περί προδοσίας Τσίπρα, συσπείρωσε τον κόσμο που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ και τιμώρησε την ΛΑ.Ε, αφήνοντάς την εκτός βουλής. Ο λαός επιδοκίμασε την τεράστια προσπάθεια στις διαπραγματεύσεις, που δεν απέδωσε μεν τα αναμενόμενα, αλλά απέδειξε ότι μπορεί να βγάλει την χώρα από την κρίση. Η μεγάλη αποχή στη Ζάκυνθο έφερε και την μικρή απώλεια ψήφων. Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πιο ώριμος από ποτέ, με συμπαγή κοινοβουλευτική ομάδα. Μαζί με τους ΑΝΕΛ, μπορεί να εφαρμόσει το πρόγραμμά του».