Βασίλης Μπάστας (Αρχηγός Ένωσης Παλαιών Προσκόπων Ζακύνθου)
Πα 11/11/2016
![](https://stigmafm.gr/wp-content/uploads/2024/02/xenos-banner-stigma-ok-2-1.jpg)
«Στα πλαίσια του εορτασμού των εκατό χρόνων προσκοπισμού στη Ζάκυνθο, μεθαύριο Κυριακή στις 9 το πρωί, στην Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου, θα τελεστεί Θεία Λειτουργία. Εν συνεχεία η Ένωση Παλαιών Προσκόπων Ζακύνθου, θα προσφέρει την καθιερωμένη πατροπαράδοτη φασολάδα.
Η φετινή μας σύναξη, είναι αφιερωμένη στη μνήμη του ιερέα Παύλου Μποζίκη, ο οποίος υπήρξε δραστήριο μέλος του προσκοπικού κινήματος στο νησί, ενώ ίδρυσε και τη προσκοπική ομάδα στη κοινότητα Λιθακιάς, όπου και υπήρξε η γενέτειρά του».