Κώστας Κόκκορης (αντιπρόεδρος ΔΕΥΑΖ):
Πα 21/08/2015
![](https://stigmafm.gr/wp-content/uploads/2024/02/xenos-banner-stigma-ok-2-1.jpg)
Κώστας Κόκκορης (αντιπρόεδρος ΔΕΥΑΖ): «Παρακαλούσε ο Νιοτόπουλος τον Γεωργιλά να υπογράψει την αδειοδότηση και ο τελευταίος ζητούσε εγγυητική επιστολή από την ΔΕΥΑΖ ύψους 35 χιλ. ευρώ, που τελικά πλήρωσε ο δήμος. Το κόλλημα στη χρηματοδότηση οφείλεται στην κεντρική εξουσία και η καθυστέρηση της τομής στον αγωγό, οφείλεται στην αδράνεια των τεχνικών υπηρεσιών της περιφέρειας. Θα είχαμε ολοκληρώσει το έργο από τον Μάιο, αν δεν υπήρχαν τα προβλήματα».