Σπύρος Χαριάτης (πρόεδρος εργαζομένων ΦΟΣΔΑ):
Πε 3/09/2015
![](https://stigmafm.gr/wp-content/uploads/2024/02/xenos-banner-stigma-ok-2-1.jpg)
Σπύρος Χαριάτης (πρόεδρος εργαζομένων ΦΟΣΔΑ): «Η κατάσταση που ζούμε καθημερινά είναι τραγική. Έχουμε ενημερώσει άπαντες για τα προβλήματα. Δεν ζητάμε πρόστιμα, τιμωρίες και λουκέτα στον σύνδεσμο, αλλά λύσεις. Ουδείς ενδιαφέρεται. Ο χώρος ανακύκλωσης κατάντησε χωματερή. Υπάρχει κίνδυνος πυρκαγιάς, που θα κλείσει το αεροδρόμιο. Κινδυνεύει η υγεία μας. Τα ποντίκια κάνουν πάρτι. Σε αχρηστία ο δεματοποιητής και ο τεμαχιστής που κόστισαν πανάκριβα. Δεν συνεδρίασε ποτέ το ΚΕΠΕ ως όφειλε. Οι εξωτερικοί χώροι είναι ακάθαρτοι με διάσπαρτα σκουπίδια. Έχουμε 9 χαλασμένα απορριμματοφόρα. Ο δήμαρχος συνεχώς μας απειλεί και δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του. Στον ΦΟΣΔΑ πληρώνονται 6 ειδικοί σύμβουλοι. Ως πρόεδρος των εργαζομένων και συνδικαλιστής, δεν θα δίνω σε κανέναν αναφορά σε ποιο κανάλι θα βγαίνω να εκθέτω τα ζητήματα του φορέα».